O gazetce

Domena GAZETKA.WAW.PL została zarejestrowana przeze mnie 18 kwietnia 2005 roku. Początkowo służyła do prywatnych ćwiczeń z HTML i CSS. Po pewnym czasie rozwinęła się głównie podstrona związana z boreliozą (obecnie materiały z tej podstrony znajdują się pod adresem Borelioza.Gazetka.EU).

Następnym etapem było zarejestrowanie 8 lipca 2007 r. domeny GAZETKA.EU, która wkrótce przejęła wszystkie wątki poprzedniej Gazetki.waw.pl (biznes.gazetka.eu, taka.gazetka.eu, komputerowa.gazetka.eu, ptasia.gazetka.eu, pieska.gazetka.eu i inne).

Trzeba tu przypomnieć, że wszystko zaczęło się od jak najbardziej lokalnej i jak najbardziej prywatnej gazetki pt. Między Górkami a Lasem, która ukazywała się od grudnia 2004 do grudnia 2006. Były to pliki PDF – w sumie wydaliśmy 20 numerów, które nadal obecne są w internecie na stronie Gazetki drukowane na stareńkiej monochromatycznej drukarce laserowej (HPLJ5) i rozdawane. Popularność tej gazetki – nie tylko wśród przyjaciół i znajomych – przerosła oczekiwania niewielkiej redakcji i sprawiła dużą frajdę. Do dzisiaj mile wspominamy tę przygodę 🙂

W tej sytuacji postanowiliśmy pierwotną domenę przekształcić w wirtualne czasopismo – wracając do pierwotnego zamysłu, choć w zmienionej formie, która w 2005 roku była jeszcze dla nas niedostępna.

Redakcja Gazetki jest niewielka:

  • Redaktor Naczelna
  • Redaktor techniczny
  • Zaprzyjaźnieni Autorzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wieści subiektywnie dobrane