Szczególna misja Rosjan

Wiaczesław Nikonow określił mieszkańców Rosji jako „gałąź plemienia aryjskiego” i ogłosił ich szczególną misję. Oświadczenie to odbyło się 8 kwietnia z okazji „okrągłego stołu” który został zwołany w kwestii podręczników do historii.

W dyskusji pt. „Rosyjska tradycja historyczna: treść podręczników historii” wzięli udział deputowani do Dumy i Rady Federacji, rosyjscy historycy „słusznego kierunku”, przedstawiciele ministerstw i agencji federalnych, instytucji federalnych, rektorzy wyższych uczelni i dyrektorzy szkół, duchowieństwo i działacze społeczni.

Według słów przewodniczącego Komitetu Dumy ds. edukacji, Nikonowa, temat tej dyskusji jest ważny nie tylko dla systemu kształcenia, ale dla całego społeczeństwa rosyjskiego.

„Od tego, co będzie napisane w podręcznikach i od tego, jak przekonująco i zajmująco zostaną napisane, zależy stosunek całego pokolenia młodzieży do historii swojego kraju. Nasza Ojczyzna ma wielką przeszłość. Odgałęzienie plemienia aryjskiego zeszło z gór Karpat, pokojowo zaludniło Wielką Równinę Rosyjską, Syberię, najzimniejszą część planety, doszło do Oceanu Spokojnego, założyło Fort Ross, chłonąc soki najbogatszych kultur Bizancjum, Europy, Azji, pokonało najgorszego wroga ludzkości – nazizm, przygotowało drogę w Kosmos” – powiedział Nikonow.

Podział narodów na aryjskie i niearyjskie, jak wiadomo, wprowadzili niemieccy naziści.


Wiaczesław Nikonow ur. 1957 w Moskwie, jest z wykształcenia doktorem historii po studiach w Moskiewskim Uniwersytecie im. Łomonosowa, specjalizujący się w historii najnowszej; jego matka Swietłana Mołotowa była jedyną córką Wiaczesława Mołotowa, współtwórcy paktu z Ribbentrop-Mołotow; oboje rodzice mieli tytuły doktorów nauk historycznych. Nikonow napisał m.in. biografię Mołotowa. Od 2011 jest deputowanym Dumy z ramienia partii Jedyna Rosja. Bardzo aktywny politycznie i medialnie.

Źródła:
Nasza Niwa – niezależny portal białoruski; art. przetłumaczony przez Halinę Rogalińską
Wikipedia EN
Wikipedia RU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *